Ukrainian tourist guide

Ukrainian tourist guide Advanced Level 30 min

Ukrainian clay. The pottery studio in Dnipro

1. Watch the video and learn about Ukrainian clay .

2. Listen to the interview (starts from 2:06sec). Turn on the subtitles if you need a hint. Write your translation in the comments below.

Це наша велика дров'яна піч. Наскільки мені відомо, вона мабуть, найбільша в Україні, яка опалює кераміку на дровах. Кожного разу, коли ми закладуємо піч роботами, ми кірпічиками(рос)=цеглинами її так закладуємо, щоб зробити стінку, замурувати її і починаємо опал з нижніх отворів. А потім переходимо на оці колосники і вже закидуємо дрова через оці отвори. Після цього ми робимо витримку в чотири години з найвищою температурою і піч починає охолоджуватись сама по собі. Десь через п'ять днів відкриваємо і дістаємо вже готову кераміку.

3.Listen to the interview (starts from 5:45sec). Turn on the subtitles if you need a hint. Write your translation in the comments below.

У 14 році, коли почалася ця війна, то у мене були якісь сбережения(рос)=заощадження і я вирішив усі ці гроші залишити тут. Тобто я вирішив почати масштабне будівництво цієї майстерні. Мені здалося, що це найкорисніше, що я можу зробити в цій ситуації. По-перше, це вилікувало мене і найближче оточення від депресії. Люди почали щось будувати. Я відчував наче це якийсь мій обов'язок перед цим місцем, де народився і якщо буде щось страшне, то воно тут і залишиться. А якщо буде непогано, то теж все буде дуже добре. І справді воно трошечки легше було переживати.

27 Mar, 2020