Ukrainian speaking club

Join the first Ukrainian speaking club! Online! Simple talk and discussions!

Ukrainian tourist guide

Ukrainian tourist guide Advanced Level 30 min

Ukrainian clay. The pottery studio in Dnipro

1. Watch the video and learn about Ukrainian clay .

2. Listen to the interview (starts from 2:06sec). Turn on the subtitles if you need a hint. Write your translation in the comments below.

Це наша велика дров'яна піч. Наскільки мені відомо, вона мабуть, найбільша в Україні, яка опалює кераміку на дровах. Кожного разу, коли ми закладуємо піч роботами, ми кірпічиками(рос)=цеглинами її так закладуємо, щоб зробити стінку, замурувати її і починаємо опал з нижніх отворів. А потім переходимо на оці колосники і вже закидуємо дрова через оці отвори. Після цього ми робимо витримку в чотири години з найвищою температурою і піч починає охолоджуватись сама по собі. Десь через п'ять днів відкриваємо і дістаємо вже готову кераміку.

3.Listen to the interview (starts from 5:45sec). Turn on the subtitles if you need a hint. Write your translation in the comments below.

У 14 році, коли почалася ця війна, то у мене були якісь сбережения(рос)=заощадження і я вирішив усі ці гроші залишити тут. Тобто я вирішив почати масштабне будівництво цієї майстерні. Мені здалося, що це найкорисніше, що я можу зробити в цій ситуації. По-перше, це вилікувало мене і найближче оточення від депресії. Люди почали щось будувати. Я відчував наче це якийсь мій обов'язок перед цим місцем, де народився і якщо буде щось страшне, то воно тут і залишиться. А якщо буде непогано, то теж все буде дуже добре. І справді воно трошечки легше було переживати.

27 Mar, 2020